Top of Page

Заборона на в'їзд в Німеччину

Висококваліфіковані юристи нашої компанії, маючи великий досвід ведення справ, які безпосередньо пов'язані з депортацією, видворенням, забороною на в'їзд осіб у Німеччину та країни Європейського союзу, а також справ, пов'язаних з анулюванням інформації з національного реєстру небажаних до в'їзду осіб (Auslanderzentralregister - AZR) Німеччини та Шенгенської інформаційної системи (SIS) - можуть надати Вам професійну юридичну допомогу у вищевказаних напрямках.

Щодо заборони на в'їзд необхідно відразу зазначити, що дане рішення компетентних органів Німеччини, як одне з видів покарання, застосовується щодо громадян України досить часто і, на відміну від інших країн Шенгенської угоди, заборона на в'їзд в Німеччину застосовується на необмежений термін.​​

Найбільш частими, причинами такої заборони на в'їзд є:

  • порушення паспортно-візового режиму (прострочений дозволений термін перебування на території країн Шенгенської угоди);
  • перебування і незаконне здійснення трудової діяльності на території Німеччини без необхідного дозволу на роботу при наявності польської національної візи (нелегальна робота);
  • фальшиві штампи в'їзду/виїзду в паспорті, підробка документів (водійські права, фальшивий румунський/литовський паспорт, віза та ін.);
  • адміністративні та кримінальні правопорушення (порушення правил дорожнього руху, крадіжки, хуліганство, контрабанда та ін.);
  • вироки та рішення судів, що набрали законної сили - про винність осіб у відповідних правопорушеннях.

Винесення такого рішення супроводжується занесенням інформації про особу в німецький Центральний реєстр AZR, а також, як правило, в Шенгенську інформаційну систему SIS. Відповідно до ст.21 абз.3 c та d Візового кодексу в будь-якому випадку перед видачею візи проводиться запит про наявність інформації про особу до реестру AZR і системи SIS.

Ці реєстри містять дані про іноземних громадян, які під час свого перебування у Німеччині або на території країн Шенгенської угоди скоїли правопорушення. Якщо інформація про Заявника занесена до AZR або SIS з позначкою про заборону на в'їзд, то йому, як правило, буде відмовлено у видачі візи.

В даний час ведеться досить багато дебатів серед юристів в галузі міжнародного приватного права про можливість апеляційного оскарження рішення дипломатичних представництв в т.ч. і посольства Німеччини щодо відмови у видачі візи громадянам України. В цій частині обговорюваного питання, ми б хотіли висловити своє бачення вирішення даного питання і вказати наступне: якщо Вашу заяву про видачу візи було відхилено рішенням консульського офіцера посольства Німеччини то, як правило, дане рішення не супроводжується будь-якою мотивацією.

Це пов'язано з тим, що відмова у видачі візи відповідно до п.2 §77 Закону про перебування на території Федеративної Республіки Німеччини не потребує ні обгрунтування, ні роз'яснення процедури оскарження, однак, посольство Німеччини додає до заяви про видачу візи формуляр (відмовний лист), в якому є відмітка, яка визначає причину відмови, а також інформацію щодо оскарження винесеного рішення. Виходячи з наданих матеріалів, щодо даної відмови, Ви маєте право оскаржити відмову спочатку в посольстві Німеччини, а в разі не задоволення Ваших вимог (або клопотання) про перегляд рішення, Ви маєте право подати апеляцію до вищої інстанції - суд.

Щодо першої частини питання про оскарження рішення посольства Німеччини необхідно зазначити:

  • Як правило, посольство відмовляє у видачі візи абсолютно правомірно, при цьому необхідно зазначити, що посольство видає візу не документам наданим Заявником, а особисто Заявникові!

Відповідно до цього відзначимо, що надані Заявником документи для відкриття візи, не є основним фактором для прийняття позитивного рішення консульським офіцером.

  • Подавати апеляцію в посольство не тільки Ваше право, а й практично остання можливість оскаржити дане рішення саме у вимозі (або клопотанні) у відкритті візи.

В цій частині треба зауважити, що в разі незгоди з рішенням посольства, залежно від конкретної ситуації може бути подана як апеляція, так і клопотання про перегляд винесеного рішення. Хочемо зауважити, що це повністю протилежні юридичні документи, які не тільки відрізняються суттю представлених в цих документах подій і доказів, а й подальшими юридичними наслідками у разі не задоволення Ваших вимог. Слід відмітити, що не дивлячись на деякі песимістичні заяви з приводу цього виду оскарження, реальний перегляд рішень спостерігається в 30% випадків. Цей показник відображає суто нашу думку, яка грунтується виключно на нашому досвіді.

На своєму сайті посольство Німеччини звертає увагу на те, що, хоча при подачі апеляції можна звертатися до послуг адвокатів або інших осіб, проте, в цьому немає необхідності. У разі подання за Вас апеляції іншою особою Вам слід оформити на неї довіреність. На довіреностях, які видаються особам, що не є німецькими адвокатами, Ваш підпис має бути нотаріально посвідчений.

Додатково зауважимо, що як зазначено на сайті посольства Німеччини, "Консультація туристичних агенцій або інших комерційніх фірм для написання апеляційного листа НЕ Є необхідною!". Щодо цього ми хотіли б сказати наступне:

Ми повністю згодні з думкою посольства щодо надання даних юридичних послуг фірмами або приватними особами, які не мають на це відповідних кваліфікації та досвіду. Користування послугами таких "фахівців", як правило, призводить до повторної відмови або до більш тяжких наслідків не тільки у фінансовому плані, а й у питанні процедури подальшого оскарження даного рішення.

В іншому, необхідно відзначити, що складання апеляції чи клопотання в посольство, щодо відмови в візі, не може бути виконано особисто Заявником, якщо він не спеціалізується в цій галузі права. Це аксіома, яка не потребує доведення!

Ми вважаємо, що дане попередження посольства, а також інформація надана на сайті посольства щодо процедури оскарження рішення про відмову у видачі візи, мізерна і позбавляє права людини на отримання кваліфікованої допомоги спеціаліста в даному питанні. Крім того, касаційне оскарження (подальше) в даному питанні не є можливим!

Дана наша теза підтверджується інформацією з того ж сайту, а саме: "Зауважте, будь ласка, що вищенаведений перелік називає часті чинники, які призводять до відмови у видачі візи. Проте він не претендує на вичерпність".

Аналізуючи останнє речення, можна чітко сказати, що не спеціаліст в цьому питанні не зможе надати в посольство апеляцію, яка містить вичерпну доказову базу щодо такого питання.

Апеляція повинна бути подана відповідно до вимог посольства і в строго встановлені для цього строки. Апеляція, подана електронною поштою, не вважається поданою у письмовому вигляді і тому не підлягає розгляду.

В апеляції необхідно викласти, з яких причин на Ваш погляд Ви все ж маєте право на отримання візи. Якщо Ви у своєму листі просите тільки про виклад причин відмови, посольство повторно надішле Вам копію формуляра із зазначеними причинами відмови.

Після подачі апеляції, посольство повторно розгляне Вашу заяву. Якщо в результаті розгляду апеляції з'ясується, що відмова є обгрунтованою, то докладні причини відмови будуть повідомлені Вам письмово в апеляційному повідомленні, яке також містить роз'яснення щодо процедури оскарження.

З міркувань конфіденційності та захисту інформації причини відхилення заяви можуть бути повідомлені тільки особисто Заявнику. Третім особам, включаючи запрошуючу сторону, інформація передана не буде.

Подача апеляції німецькою мовою полегшить процедуру розгляду і прискорить отримання відповіді. Однак, це не є обов'язковою вимогою.

  • У випадку не задоволення апеляції, у Вас є право подання позову проти відхилення Вашого клопотання про видачу візи безпосередньо до адміністративного суду м. Берлін за адресою: Verwaltungsgericht Berlin, Kirchstrase 7, 10557 Berlin.

Щодо цього, необхідно відзначити, що у разі відхилення позову адміністративним судом процесуальні витрати несе позивач (п.1 §154 Адміністративного кодексу).

На завершення хочемо привести важливе зауваження: закон не передбачає обов'язкової видачі візи (шенгенської візи) для здійснення приватної чи ділової поїздки (§6 Закону про перебування іноземців на території Федеративної Республіки Німеччини).

Відмова у видачі візи для здійснення туристичної поїздки відповідно до §83 Закону про перебування іноземців на території Федеративної Республіки Німеччини, не може бути оскаржена.

Щодо цього ведеться чимало суперечок у можливості оскарження даного рішення. Відповідно до зазначеного вище, немає можливості апелювати проти дипломатичного (консульського) представництва Федеративної Республіки Німеччини або оскаржити відхилення заяви в суді.

Незважаючи на вищевказане (що повністю відповідає дійсності), ми можемо стверджувати, що є законні можливості отримання бажаного результату!

Якщо по відношенню до Вас з боку державних органів Німеччини була накладена заборона на в'їзд в країну, анульована віза, вжите повернення в пункті перетину кордону (чи в аеропорту), або Ви були депортовані чи видворені з Німеччини, висококваліфіковані юристи нашої компанії, маючи великий досвід ведення справ, які безпосередньо пов'язані з депортацією, видворенням, анулюванням візи, забороною на в'їзд осіб в Німеччину і країни Європейського союзу, а також справ, пов'язаних з анулюванням інформації з національного Центрального реєстру Німеччини (AZR) і Шенгенської інформаційної системи (SIS) - можуть надати Вам професійну юридичну допомогу у вищевказаних напрямках.

Хочемо звернути Вашу увагу на те, що при своєчасному зверненні до юриста, Ви зможете не тільки вирішити свої питання і захистити свої інтереси, а також у подальшому уникнути для себе зайвих фінансових витрат, негативних наслідків та втрату Вашого часу.