Top of Page

Депортація з Чеської Республіки, заборона на в'їзд та внесення інформації в SIS

Ми надаємо правничу допомогу особам у разі їх депортації, видворення, анулювання візи, отримання відмови у видачі візи або заборони на в'їзд у Чехію, країни Шенгенської угоди та Європейського союзу, а також забезпечуємо повний юридичний супровід у справах анулювання інформації в національному реєстрі осіб Non Grata Чеської Республіки та Шенгенській інформаційній системі (SIS).

Нелегальним перебуванням на території Чеської Республіки є перебування в країні всупереч положенням, що стосуються діючих умов в'їзду і перебування іноземців на території Чеської Республіки. Нелегальне перебування на території Чеської Республіки має місце особливо у випадках, якщо іноземний громадянин:

  • не має дійсної візи або іншого дійсного документу, що надає йому право на в'їзд;
  • перебування та здійснення трудової діяльності (нелегальна робота) на території Чеської Республіки;
  • не покинув територію Чеської Республіки після порушення допустимого терміну перебування або не має фінансових коштів для перебування на території Чеської Республіки;
  • веде господарську діяльність всупереч чинному законодавству Чеської Республіки;
  • дані про іноземного громадянина внесені до реєстру іноземців, перебування яких на території Чеської Республіки є небажаним або в Шенгенську інформаційну систему з метою відмови у в'їзді.

Стосовно заборони на в'їзд до Чеської Республіки слід зазначити, що дане рішення компетентних органів Чеської Республіки, як одне з видів покарання, застосовується щодо громадян України досить часто.

Наприклад, під час рейду виробничих приміщень патрульними Відділу поліції у справах іноземців Чеської Республіки затримуються наші співвітчизники, які працюють у роботодавців без відповідної візи та/або дозвільних документів (як правило, це громадяни України, які працюють в Чеській Республіці по національній польській візі) або наші громадяни, що працюють за фальшивими документами (фальшивий литовський/румунський/болгарський паспорт або ID карта).

Після затримання, іноземного громадянина доставляють у відділ поліції з метою встановлення особи і проведення контролю, спрямованого на з'ясування підстав, на яких даний іноземний громадянин перебуває і працює на території Чеської Республіки.

У разі, якщо під час допиту з'ясовується, що на території Чеської Республіки даний іноземний громадянин перебуває на підставі дозволу на перебування, виданого іншою країною-членом Європейського союзу, а саме по національній довгостроковій візі, яка видана дипломатичним представництвом іншох країни ЄС, з метою виконання сезонної роботи на території тієї країни, АБО працює за фальшивими документами - йому інкримінується незаконне перебування на території Чеської Республіки та працевлаштування без необхідного дозволу на працевлаштування, а у разі використання фальшивих документів, порушується кримінальна справа і передається справа до суду, а також накладається відповідний грошовий штраф. Додатково Імміграційною службою виноситься рішення про видворення даного іноземного громадянина з Чеської Республіки.

Винесення такого рішення супроводжується занесенням інформації про особу в національний реєстр небажаних до в'їзду осіб на територію Чеської Республіки (Evidence nežádoucích osob ČR), а також, як правило, в Шенгенську інформаційну систему SIS.

Останнім часом вищеописана ситуація відбувається досить часто і рішення даної проблеми залежить від того, за яких умов був затриманий наш співвітчизник, а також які свідчення під час допиту він надавав.


Також слід зазначити, що на сьогоднішній день в нашій країні дуже багато фірм-посередників, які займаються пошуком роботи за кордоном, а також, за певну оплату, наданням послух в посередництві у працевлаштуванні громадян України в країнах Європейського союзу, і не всі фірми-посередники сумлінно виконують свою роботу.

Перш ніж звернутися в таку фірму, Вам необхідно упевнитися чи має ця фірма ліцензію на право заняття посередницькою діяльністю у працевлаштуванні в країні, що Вас цікавить. Ознайомитися з переліком суб'єктів, що мають ліцензію на посередництво у працевлаштуванні за кордоном Ви можете на сайті Міністерства соціальної політики України.

Якщо фірма все ж таки має ліцензію, Вам в обов'язковому порядку необхідно підписати з даною фірмою ПИСЬМОВИЙ ДОГОВІР не на отримання консультаційних послуг, а саме НА ОТРИМАННЯ РОБОЧОГО МІСЦЯ в країні, що Вас цікавить, а також обов'язково отримати чек на оплату Вами послуг цієї фірми. Таким чином Ви захистите себе від будь-яких непередбачених незаконних дій фірми-посередника.

Якщо фірма-посередник працює без ліцензії, тобто незаконно, ми Вам рекомендуємо негайно звернутися із заявами до правоохоронних органів, Департамент по боротьбі зі злочинами, пов'язаними з торгівлею людьми (ДЗПТЛ) і Міністерство соціальної політики України з метою з'ясування підстав, на яких дана фірма-посередник займається наданням посередницьких послуг з працевлаштування за кордоном.

Якщо ж співробітники фірми-посередника повідомляють Вам про те, що оформивши Вам польську національну візу Вас відправлять на роботу в Чехію, а необхідний робочий дозвіл буде виданий Вам після приїзду на місце роботи - Ви маєте знати, що Вас вводять в оману. Як приклад, наводимо один з випадків з нашої практики.


НАЙБІЛЬШ ЧАСТІ ПРИЧИНИ ЗАБОРОНИ НА В'ЇЗД В ЧЕСЬКУ РЕСПУБЛІКУ

Відповідно до Закону № 326/1999 Sb. "Про перебування іноземних громадян в Чеській Республіці", перша інстанція, яка прийняла рішення про видворення іноземця, може в разі його звернення прийняти нове рішення про скасування рішення про адміністративне видворення або скасувати заборону на в'їзд в Чеську Республіку, а також країни Шенгенської угоди.

Якщо щодо Вас з боку компетентних чеських органів була встановлена ​​заборона на в'їзд, анульована віза, вжите повернення в пункті перетину кордону (чи в аеропорту), або Ви були депортовані чи видворені з Чеської Республіки, висококваліфіковані юристи нашої компанії, маючи великий досвід ведення такого роду справ, нададуть Вам професійну юридичну допомогу.

Будь ласка, зверніть увагу, що юридична консультація надається за попереднім записом на конкретні дату і час. Звертайтеся до нас для визначення і узгодження подальших дій.