Top of Page

Депортація з Канади

Якщо Вам виданий ордер на видворення (Removal Order), з цього моменту Ви не можете перебувати в Канаді на законних підставах. Залежно від Вашої ситуації, що склалася, Ви можете або негайно покинути територію Канади або дочекатися рішення по апеляції (якщо Ви її подали) і в разі негативного рішення покинути територію Канади.

Залежно від характеру порушення імміграційного законодавства Канади депортаційні ордери, видані Службою з імміграції, біженства і натуралізації Канади (Immigration, Refugees and Citizenship Canada - IRCC) або Прикордонною службою Канади (Canada Border Services Agency - CBSA) поділяються на такі види:

Ордер на видворення (Departure order). Відповідно до ордеру на виїзд Ви зобов'язані покинути Канаду протягом 30 днів з дати набрання законної сили цього ордера і, отримавши його від співробітників IRCC, Ви повинні підтвердити свій виїзд в CBSA в пункті виїзду з Канади. За умови виконання зазначених вимог спеціальний дозвіл на повторний в'їзд в Канаду, крім візи, як правило, не потрібен. Якщо ж Ви не покинете територію Канади в зазначений термін або не підтвердите свій від'їзд з Канади в CBSA - Ваш ордер на виселення автоматично стає розпорядженням про депортацію (Exclusion Order). В даному випадку щоб надалі Ви могли відвідати Канаду, Вам необхідно буде отримати спеціальний дозвіл на повернення в Канаду (ARC).

Ордер на умовну депортацію (Exclusion order). Особа, щодо якої виданий ордер на умовну депортацію, не має права на в'їзд в Канаду протягом 12 місяців без письмового дозволу Департаменту імміграції та натуралізації Канади. Якщо Ви хочете відвідати Канаду до закінчення 12 місячного терміну, Вам необхідно звернутися в ARC за отриманням спеціального дозволу на в'їзд в Канаду.

У разі ж, якщо ордер видано на підставі подачі завідомо неправдивих відомостей, то заборона на в'їзд в Канаду встановлюється на 5 років. Якщо під час Вашої депортації Службою CBSA були оплачені квитки на переліт з Канади в Вашу країну, то в подальшому щоб отримати дозвіл на в'їзд до Канади, Вам необхідно буде відшкодувати вартість цих квитків.

Ордер на депортацію (Deportation Order). Слід пам'ятати, що при видачі ордера на депортацію депортованій особі встановлюється довічна заборона на в'їзд до Канади. Для вирішення цього питання Вам необхідно отримати спеціальний дозвіл на повернення в Канаду (ARC). Якщо під час Вашої депортації Службою CBSA були оплачені квитки на переліт з Канади в Вашу країну, то в подальшому щоб отримати дозвіл на в'їзд до Канади, Вам необхідно буде відшкодувати вартість цих квитків.

Щодо затримання в аеропорту і прискореного видворення/депортації з Канади, важливо пам'ятати, що сама наявність візи надає іноземному громадянину право в пункті перетину кордону звернутися до співробітників Прикордонної служби Канади (CBSA) за дозволом на в'їзд в Канаду. У разі, якщо під час паспортного контролю у співробітника служби CBSA виникне підозра щодо невідповідності мети візиту категорії отриманої іноземцем візи (або з будь-яких інших причин), в такому випадку співробітники CBSA запрошують затриманого в окреме приміщення з метою допиту і огляду його багажу. В такому випадку дуже важливо з Вашої сторони при відповідях на запитання співробітників CBSA контролювати інформацію, що вноситься до протоколу допиту.

Якщо під час допиту співробітниками CBSA будуть знайдені прямі докази існуючої підозри або буде доведено вчинення іноземним громадянином суттєвого викривлення фактів або шахрайство, дані цього іноземця вносяться в інформаційну базу небажаних до в'їзду осіб, його віза анулюється з подальшим видворенням/депортацією з країни і забороною на в'їзд в Канаду.

Якщо рішення по Вашій заяві прийнято з вищевказаних причин і Ви вважаєте, що у Вашому випадку рішення прийнято неправомірно або якщо Ви маєте намір оскаржити дії співробітника CBSA, витребувати копію матеріалів справи або Вам потрібна допомога для повторного звернення в посольство з метою отримання нової візи після винесення рішення про видворення/депортацію, будь ласка, звертайтеся до нас для обговорення Вашої ситуації.