Top of Page

Гуманітарний пароль США

Кваліфіковані юристи нашої компанії допоможуть Вам розібратися у Вашій складній ситуації, встановлять всі обставини, що мають значення для справи, і можливість отримання дозволу на в'їзд в США по гуманітарному паролю, а також забезпечать повний юридичний супровід Вашої справи.

Відповідно до Закону про імміграцію та натуралізацію (INA) згідно зі ст. 212 (D)(5) INA секретар Департаменту внутрішньої безпеки США може надати іноземному громадянинові статус пароль для в'їзду і тимчасового перебування в Сполучених Штатах при наявності у нього серйозних медичних чи гуманітарних обставин, а також при інших надзвичайних невідкладних ситуаціях.

Статус пароль - спеціальний юридичний інструмент, який надає іноземному громадянинові можливість фактично знаходитися протягом певного часу на території США, в той час як юридично він вважається не допущеним в країну.

Як правило, статус пароль застосовується в ситуаціях, що вимагають гуманного ставлення до Заявника або членівм його сім'ї, а також може бути застосований у випадках безпосередньої загрози життю або в інтересах державних органів США і суспільства (наприклад, для участі в судовому процесі).

Гуманітарний пароль - один з найбільш поширених і часто використовуваних напрямків статусу пароль. Гуманітарний пароль є винятковим дозволом на в'їзд до Сполучених Штатів і надається з міркувань гуманізму особам, які відповідно до закону не мають права на в'їзд в США.

Заяву на отримання статусу гуманітарного пароля можуть подати особи, які перебувають за межами Сполучених Штатів. Подати заяву до Департаменту громадянства і імміграції США про надання гуманітарного пароля може як особисто Заявник, так і його представник (наприклад, родич, спонсор або кілька спонсорів, адвокат). Розгляд заяви та документів може здійснюватися як в звичайному, так і в прискореному режимі.

Розглянувши заяву та додані до неї докази, що обгрунтовують необхідність перебування Заявника в Сполучених Штатах, секретар Департаменту внутрішньої безпеки США приймає рішення про задоволення чи відмову в задоволенні даної заяви.

У разі позитивного рішення, Заявник повинен отримати в'їзний документ (транспортний лист) в консульстві США в країні свого проживання. У разі винесення рішення про відмову, Заявник не може її оскаржити, так як надання гуманітарного пароля не надає матеріального права або імміграційного статусу. Тому рішення про відмову є остаточним і не може бути оскаржене, проте закон надає Заявнику право повторного звернення із заявою (I-131) про надання гуманітарного пароля із зазначенням істотних нових фактів і обставин, які заслуговують на увагу, а також поданням відповідної доказової бази.

Зверніть увагу, гуманітарний пароль застосовується виключно у випадках, коли перебування особи за межами Сполучених Штатів може спричинити більш тяжкі наслідки, ніж його перебування в країні по статусу Пароль.

Право в'їзду на територію США по гуманітарному паролю може бути надано особам, які чекають на отримання імміграційної візи в разі, якщо термін її очікування може затягнутися на тривалий час. Слід зазначити, що гуманітарний пароль не може бути використаний замість візи або для того, щоб уникнути тривалого очікування, законодавчо встановленого для певних категорій імміграційних віз, але якщо існує винятковий випадок, то статус пароль може бути виданий.

Право в'їзду по гуманітарному паролю може бути дозволено в різних ситуаціях. Наприклад, з метою швидкого возз'єднання сім'ї, якщо розділення родичів може привести до істотного погіршення їхнього економічного становища (психічного і фізичного стану, а також матеріального становища); при наявності серйозного захворювання, лікування якого неможливо в країні походження Заявника; при серйозній помилці або недбалості, допущеній імміграційними службами США, якщо ця помилка призвела до неможливості в'їзду особи в США; та інших ситуаціях.

Гуманітарний пароль надається на термін 1 рік. Необхідно врахувати, що в разі якщо обставини, в силу яких гуманітарний пароль було надано, зберігаються, термін дії статусу гуманітарного пароля може бути продовжений ще на 1 рік. Таке продовження може здійснюватися необмежену кількість разів протягом всього часу, поки діють обставини, які були підставою для надання особі даного статусу. Таким чином, в ряді випадків гуманітарний пароль фактично дає право необмеженого перебування в США особі, якій на законодавчому рівні заборонений в'їзд в країну.

Для того, щоб Ваше клопотання було задоволено, необхідно представити максимально повні докази необхідності Вашого перебування в Сполучених Штатах.

Якщо Ви потребуєте допомоги для отримання статусу гуманітарного пароля, будь ласка, звертайтесь до нас для обговорення Вашої ситуації.