Top of Page

Анулювання петиції США

Схвалення петиції Службою з питань громадянства та імміграції (USCIS) є першорядним свідченням відповідності Заявника вимогам до категорії візи, на яку він претендує. Після отримання схваленої петиції з метою отримання робочої візи (візи H, L), возз'єднання сім'ї (візи К3/К4, IR-1 або CR-1) або укладення шлюбу на території США (віза К1), Заявникові необхідно звернутися за отриманням візи в дипломатичне представництво США в країні свого постійного проживання.

Схвалення петиції USCIS недостатньо для видачі візи - це лише попередня умова для певних категорій віз. Остаточне рішення про видачу візи або про відмову приймає консульський офіцер посольства.

З практики треба зауважити, що велика кількість схвалених петицій відправляється консульськими офіцерами назад в USCIS з метою їх анулювання. Це відбувається через те, що часто консульські офіцери, перевищуючи власні повноваження, переглядають і скасовують на свій розсуд рішення Служби з питань імміграції і натуралізації США.

Необхідно врахувати, що консульський офіцер може дати рекомендацію про анулювання петиції з метою возз'єднання сім'ї (візи К3/К4, IR-1 або CR-1) або укладення шлюбу на території США (віза К1), у разі якщо існують незаперечні докази фіктивності відносин. При визначенні фіктивності/справжності відносин, як правило, консульські офіцери приймають рішення, керуючись розумними підставами і своїми внутрішніми переконаннями. Але все частіше наші громадяни стикаються з упередженістю з боку консульських офіцерів і з цієї причини багато хто отримує відмови, а петиції анулюються.

Що стосується рекомендації про анулювання петиції з метою найму на роботу (візи H, L), то консульський офіцер може дати таку рекомендацію лише в особливих випадках. Наприклад, при виявленні факту вчинення фальсифікації або надання Заявником завідомо неправдивої інформації або при наявності нової суттєвої інформації, яка може вплинути на рішення Служби з питань громадянства та імміграції США по даній петиції.

Основні правові положення, що регулюють діяльність консульських офіцерів, передбачають, що відправка петиції в USCIS з рекомендацією про її анулювання можлива тільки у виняткових випадках. Але на практиці консульські офіцери виправдовують свою упередженість "виявленням нової суттєвої інформації", при цьому навіть не спромігшись зконтактуватися з роботодавцем або Заявником, таким чином позбавляючи їх можливості пояснити або спростувати наявні у консульського офіцера нові відомості.

Якщо петиція відправляється назад в USCIS з рекомендацією консульського офіцера про її анулювання, це призводить як до втрати великої кількості часу, так і до фінансових втрат Заявника і його американської сторони. У деяких випадках анулювання петиції супроводжується довічною забороною на в'їзд в США для Заявника. В такому випадку тільки своєчасна подача клопотання з необхідною доказовою базою можуть виправити ситуацію, що склалася.

Процедура повернення петиції з дипломатичного відомства здійснюється через Національний візовий центр Держдепартаменту США або Консульський центр Кентуккі. Консульський офіцер до своєї рекомендації про анулювання петиції докладає опис підстав, за яких було винесено відповідне рішення, після чого ця документація перенаправляється до відділу USCIS, який схвалив петицію. У свою чергу USCIS переглядає своє попереднє рішення та, або залишає його в силі, або приймає рішення про анулювання петиції і повідомляє про це рішення особу/організацію, що звернулася за отриманням петиції (NOIR).

Якщо початкове рішення залишається в силі, USCIS повідомляє про це Держдепартамент США із зазначенням нових дат терміну дії петиції. З цього моменту Заявник може знову звернутися в консульство за отриманням візи. Як правило, після такої перевірки, віза Заявникові видається.

Якщо ж USCIS, беручи до уваги рекомендації консульського офіцера, приймає рішення про анулювання петиції, то особі/організації, яка звернулася за отриманням петиції, надсилається повідомлення про це рішення з поясненням причин, на підставі яких було прийнято таке рішення. Протягом 30 днів дана особа/організація повинні надати свою відповідь з відповідними поясненнями, після чого USCIS або виносить остаточне рішення про схвалення петиції, або її анулює.

В даному випадку особа/організація, яка звернулася за отриманням петиції, може оскаржити рішення про анулювання петиції:

  • в разі анулювання петиції з метою найму на роботу - у Відділ адміністративних апеляцій.
  • в разі анулювання петиції з метою возз'єднання сім'ї або укладення шлюбу - до Апеляційної ради з імміграційних справ.

Зверніть увагу на терміни оскарження або подачі відповідних клопотань. Якщо Ви пропустите надані Вам терміни, то можливість їх відновлення буде серйозно ускладнена в зв'язку з необхідністю надання доказів поважних причин пропуску даних процесуальних дій. Також слід зазначити, що в разі анулювання петиції з метою укладення шлюбу в США, рекомендація консульського офіцера про її відкликання рівносильна відмові, так як термін дії схваленої петиції 4 місяці.

Важливо пам'ятати, що сама наявність схваленої петиції надає Заявнику право звернутися в посольство за отриманням візи, але не гарантує її отримання. Ми настійно рекомендуємо всім Заявникам приділити якомога більше уваги не тільки підготовці документів для надання в посольство, а й з усією серйозністю поставитися до питань першої підготовки до інтерв'ю, щоб звести до мінімуму можливість анулювання петиції і відмови в візі.

Непідготовленість до інтерв'ю може мати катастрофічні наслідки як для Заявника, так і для американської сторони. Одним з наслідків непідготовленості Заявника до інтерв'ю може бути заборона на в'їзд в США на певний термін або довічно.

Наші юристи спеціалізуються на підготовці Заявників до інтерв'ю в посольстві з метою отримання робочих віз (візи категорії H, L), візи нареченого/нареченої (К1), віз чоловіка/дружини і возз'єднання сім'ї (візи К3/К4, IR-1 або CR- 1). Також ми надаємо повну інформацію про документи, які потрібні для отримання візи, допомагаємо з подачею відповідних клопотань і надаємо повний юридичний супровід, якщо в процесі інтерв'ю у Заявника виникли будь-які проблеми.

У разі прийняття рішення консульським офіцером про відкликання петиції, наші юристи, а також, при необхідності, наші партнери-адвокати США беруть участь на різних етапах розгляду даного питання. Якщо у Вас існує загроза анулювання петиції або якщо в процесі інтерв'ю у Вас виникли будь-які проблеми, звертайтеся до нас. Кваліфіковані юристи нашої компанії допоможуть Вам розібратися у Вашій складній ситуації, підготують Вас до співбесіди в посольстві, а також забезпечать повну юридичну підтримку на всіх етапах процесу Вашої справи.