Top of Page

Анулювання візи США

Рішення про анулювання візи може бути ініційовано Держдепартаментом США, співробітниками міграційної служби або консульським офіцером посольства. На сьогоднішній день почастішали випадки коли власника візи через деякий час після її отримання запрошують в посольство на інтерв'ю з метою анулювання цієї візи.

Консульський офіцер має право перевірити використання будь-якої виданої посольством візи. Якщо в посольство надійшла якась нова інформація про те, що власник візи скоїв дії, що суперечать вимогам чинного законодавства та які спрямовані на надання завідомо неправдивої інформації, надання фальсифікованих документів, приховування інформації про попередні факти порушення візового режиму, нецільове використання візи і т.д., консульський офіцер може прийняти рішення про анулювання цієї візи, а також застосувати більш серйозні заходи покарання, такі як заборона на в'їзд в США.

У більшості випадків рішення про анулювання візи приймається на підставі:

  • власникові візи з будь-яких причин встановлена заборона в'їзд в США;
  • власник неімміграційної візи не кваліфікується на отриману категорію візи через не відповідність вимогам отриманої їм візи (ст.214 (b));
  • існує підозра на наявність можливої ​​причини щодо заборони на в'їзд до Сполучених Штатів, зазвичай при втручанні правоохоронних органів ( "анулювання візи через обережність").

Як правило, перш ніж анулювати візу, консульський офіцер викликає її власника на інтерв'ю з метою з'ясування причин та обставин, які послужили для прийняття такого рішення. Якщо консульський офіцер з будь-якої причини не зміг зконтактуватися з власником візи, він доводить до відома всі пункти пропуску перетину кордону США про те, що віза даної особи анульована. Якщо власник цієї візи вже знаходиться в дорозі до Сполучених Штатів, його затримають на паспортному контролі і йому буде анульована віза з подальшим видворенням з країни, а також забороною на в'їзд до Сполучених Штатів. Наприклад, анулювання візи імміграційним офіцером при перетині кордону ст. 22 cfr 41.122 (e)(3).

Слід зазначити, якщо Заявник при подачі заяви на отримання візи вказує, що збирається поїхати в США з кимось, у кого вже є віза, в такому випадку консульський офіцер може перевірити інформацію надану ним в DS-160, а також характер і терміни використання цієї вже існуючої візи. Якщо виявиться, що власник візи провів довгий час в США, консульський офіцер може припустити, що він там нелегально мешкав і працював. В такому випадку власника візи можуть викликати на інтерв'ю і, якщо йому не вдасться переконати консульського офіцера в законності використання візи, вона може бути анульована.

Також з практики треба зауважити випадок, коли співробітник туристичного агентства при заповненні DS-160 для своєї клієнтки вказав, що вона хоче поїхати в США зі своїм цивільним чоловіком, а також надав їй для посольства копію паспорта та візи свого клієнта, якому це турагентство оформляло шенгенську візу. Після перевірки консульським офіцером даних власника візи його негайно викликали на інтерв'ю в посольство.

Не дивлячись на те, що цей власник візи не мав ніякого відношення до заявниці, яка надала в посольство копію його паспорта і візи і у нього була офіційна дружина, малолітня дитина, майно, прибутковий бізнес, а також правильне використання візи, ця віза була анульована на підставі того, що власник візи не зміг довести яким чином копія його особистого документа виявилася у незнайомої йому людини.

Таким чином не маючи письмового договору про надання візових послуг цією туристичною фірмою особа, якій була анульована віза і заявниця, яка отримала довічну заборону в США, не змогли притягнути це турагентство до відповідальності.

Також останнім часом, все більше випадків анулювання віз відбувається вже на території США. Часто це трапляється з власниками віз, котрі скоїли будь-які правопорушення на території Сполучених Штатів. Державні органи США не перевіряють наскільки вчинене правопорушення може згідно із законом служити підставою для анулювання візи та заборони на в'їзд в країну. Як правило, рішення про анулювання візи приймається відразу, а можливість доведення своєї невинуватості та правоти надається особі при подачі нової заяви з метою отримання візи на інтерв'ю вже в країні походження Заявника.

Таким чином, навіть той факт, що було скоєно незначне правопорушення (наприклад, порушення громадського порядку), або у разі якщо було відкрито кримінальне провадження і згодом була доведена невинуватість і всі звинувачення були зняті - це ніяк не вплине на рішення Держдепартаменту про анулювання візи. Як тільки поліція повідомляє Держдепартамент про подію, консульський офіцер телефонує власникові візи про анулювання його візи або надсилає повідомлення на e-mail.

Слід зазначити, що факт анулювання візи в таких випадках не впливає на статус (в залежності від категорії візи і статусу) даної особи на території США, тому вона не зобов'язана негайно виїхати з території Сполучених Штатів. В такому випадку законне перебування в країні припиняється тільки з моменту набрання чинності рішення про депортацію такої особи.

Якщо Ваша віза була анульована без достатніх на те підстав, у Вас є шанс оскарження цього рішення.

Тимчасова або постійна заборона на в'їзд в США, а також негативні наслідки в отриманні візи Вашими родичами є наслідком анулювання Вашої візи. Такі випадки можуть бути дуже складними.

Якщо у Вас існує загроза анулювання візи, звертайтесь до нас! Кваліфіковані юристи нашої компанії допоможуть Вам розібратися у Вашій складній ситуації, з'ясують підстави анулювання візи, підготують Вас до інтерв'ю в посольстві, підготують запит на відновлення Вашої візи або ж заяву на нову візу, а також забезпечать повну юридичну підтримку на всіх етапах процесу Вашої справи.