Top of Page

Анулювання запису в системі SIS

Висококваліфіковані юристи нашої компанії, маючи великий досвід ведення справ, які безпосередньо пов'язані з анулюванням інформації з національних реєстрів осіб Non Grata (небажаних до в'їзду осіб) країн Європейського союзу та країн Шенгенської угоди, а також Шенгенської інформаційної системи (SIS) - можуть надати Вам професійну юридичну допомогу.

Внесення інформації в систему SIS може бути ініційовано компетентними відомствами усередині країни, що входить до складу країн Шенгенської угоди, а також дипломатичними представництвами країн Шенгенської угоди.

Підстави внесення інформації до SIS компетентними відомствами усередині країни-учасниці Шенгенської угоди, більш детально вказані в розділі Особисті дані в SIS.

В більшості випадків, основною причиною внесення інформації до системи SIS дипломатичними представництвами країн Шенгенської угоди, є такі малоприємні чинники як:

  • надання Заявником консульському офіцерові свідомо неправдивої інформації, як щодо себе особисто, так і щодо інших фізичних або юридичних осіб з метою незаконного в'їзду на територію країн Шенгенської угоди;
  • сприяння своїми діями незаконному в'їзду на територію країн Шенгенської угоди фізичних осіб, в'їзд яким заборонений або обмежений компетентними органами, за заздалегідь сфальсифікованими документами;
  • надання Заявником в посольство/консульство підроблених (фальсифікованих) документів, з метою незаконного в'їзду на територію країн Шенгенської угоди;
  • невідповідність заявленої мети візиту дійсної мети перебування в країні Шенгенської угоди, із заздалегідь свідомо спланованою метою вчинення неправомірних дій всередині цієї країни, або на території інших країн Шенгенської угоди.

Дипломатичним представництвом країни Шенгенської угоди може бути ініційовано або винесено рішення про внесення в SIS інформації про фізичну особу, у разі наявності підтверджених даних, що свідчать про факти, які необхідно повідомити країнам-учасницям, з метою забезпечення загальної безпеки країн Шенгенської угоди.

Даний перелік підстав внесення інформації в SIS досить наближений і далеко не повний. Істинну причину внесення даних в SIS, особа, щодо якої був ініційований цей запис, може дізнатися за допомогою адвокатських запитів витребувавши матеріали справи для ознайомлення у компетентному відомстві, яке ініціювало це рішення.

Необхідність отримання даної інформації полягає в тому, що не маючи офіційного документа в якому б чітко була вказана причина внесення інформації до системи SIS, адвокат не зможе надати кваліфіковану допомогу своєму Клієнтові.

Слід відмітити, що будь-яка особа має право звернутися із заявою про виправлення/зміну/анулювання або видалення невірної інформації про неї, внесеної до Шенгенської інформаційної системи. Це стосується майна та інших об'єктів, що належать цій особі.

Запити на виправлення/зміну/анулювання або видалення невірної інформації можуть бути розглянуті компетентними органами відповідної країни тільки в тому випадку якщо ця особа раніше була повідомлена про наявність цієї інформації в Шенгенській інформаційній системі.

У деяких країнах передбачено відшкодування за завдані Заявнику збитки в разі якщо інформація про нього, внесена до Шенгенської інформаційної системи, є помилковою або якщо дана інформація була використана в порушення Законодавства.

Звертайтеся до нас для визначення і узгодження подальших дій.