Процедура прискореного видворення зі США
Важливо пам'ятати, що наявність візи надає іноземному громадянинові право в пункті перетину кордону звернутися до співробітників митно-прикордонної служби (Customs and Border Patrol) за дозволом на в'їзд на територію США.
У разі якщо під час паспортного контролю у співробітника служби CBP виникне підозра щодо невідповідності мети візиту категорії отриманої іноземцем візи (або з будь-яких інших причин), в такому випадку співробітники CBP запрошують затриманого в окреме приміщення з метою допиту і огляду його багажу.
Наприклад, якщо власник візи категорії В часто і на тривалий час приїжджає в США, його можуть затримати і додатково допитати. Або якщо особа є молодою вродливою особою жіночої статі, то її можуть запідозрити в намірі в країні займатися проституцією. Такі допити бувають досить принизливими і зазвичай включають перевірку особистих речей, мобільного телефону та інших гаджетів, в т.ч. здійснюється перевірка e-mail листування, дзвінки на американські номери, документи, візитки, квитки тощо, з метою підтвердження або спростування показань затриманого.
В такому випадку дуже важливо з Вашої сторони при відповідях на запитання співробітників CBP контролювати інформацію, що вноситься до протоколу затримання (I-867-A). Дуже важливо, щоб перед тим як ставити свій підпис, затримана особа могла ознайомитися, перевірити і, в разі наявності помилок в протоколі, вимагати внесення змін для максимально точного викладу фактів. Зверніть увагу, якщо вміст у протоколі не відповідає фактичним або юридичним підставам для прискореного видворення та/або рішення про істотне перекручування фактів або шахрайство, дане рішення в подальшому може бути оскаржене.
Особливу увагу зверніть на те, щоб Вам було надано всі копії підписаних Вами документів. У рішенні про прискорене видворення повинні бути вказані правові підстави по Вашій справі. З практики треба зауважити випадок, коли тільки при повторному зверненні в посольство Заявник дізнався, що при анулюванні його візи співробітник CBP виніс рішення про довічну заборону на в'їзд в США. У подібних випадках слід витребувати повну копію справи згідно із Законом про свободу інформації США.
Якщо при допиті співробітниками CBP будуть знайдені прямі докази існуючої підозри, дані цього іноземця вносяться в інформаційну базу небажаних до в'їзду осіб (No-Fly List), його віза анулюється з подальшим прискореним видворенням з країни і забороною на в'їзд до Сполучених Штатів.
Рішення співробітником CBP може бути винесено згідно зі ст. 235(b)(1) INA, ст. 212(a)(9)(A) INA Акту про Імміграцію та Національність США. Підставами для винесення такого рішення можуть бути наступні причини:
- відсутність належної візи. Наслідками цього рішення є: прискорене видворення, заборона на в'їзд на 5 років, а також анулювання поточної візи згідно зі ст. 212(a)(7) INA.
- вчинення суттєвого спотворення фактів або шахрайство. Наслідками цього рішення є: прискорене видворення та довічна заборона на в'їзд в США згідно зі ст. 212(a)(6)(C)(i) INA.
Якщо ж особа, в порушення п'ятирічної заборони на в'їзд при прискореному видворенні, намагатиметься незаконно проникнути на територію США, заборона на в'їзд такій особі може бути продовжена до 10 років.
Необхідно враховувати, що співробітники імміграційного і митного контролю можуть виносити такі рішення і щодо осіб, які не пройшли прикордонний контроль, а також осіб, затриманих на території США.
Рекомендуємо Вам бути дуже уважними до проставлення підпису на пропонованих співробітниками CBP документах, так як при затриманні на прикордонному пункті наших громадян часто буває, що співробітники митно-прикордонної служби виносять рішення про заборону на в'їзд в країну відповідно до одного розділу Акту про Імміграцію та Національність США, а потім додають ще одне (або декілька) стягнень за абсолютно іншими статтями вищевказаного Акту, які жодним чином не відносяться до затриманої особи.
З практики треба зауважити випадок, коли співробітники CBP попередньо не ознайомили нашу громадянку з рішенням і документами по її справі, чинили психологічний тиск і пропонували поставити підпис під цими документами в обмін на швидку посадку на зворотний рейс. У разі ж якщо вона прямо зараз не підпише ці документи, то її посадять в ізолятор тимчасового утримання зі злочинцями до вильоту наступного рейсу.
У таких випадках затримана особа не може добитися ні особистої присутності свого адвоката, ні перекладача, ні представника консульства в прикордонному пункті на момент винесення такого рішення. Як правило, співробітники служби CBP виносять такі рішення:
- дозвіл на в'їзд на територію США.
- дозвіл іноземному громадянинові на перетин кордону з метою відкликання свого прохання про допуск в США (I-275A).
Наприклад, якщо іноземець з необережності або зробив помилку в своїх відповідях про дії, дозволені згідно з вимогами до категорії його візи, співробітник CBP може надати дозвіл іноземному громадянинові на перетин кордону з метою відкликання свого прохання про допуск в США і негайно повернутися в країну свого походження. В даному випадку віза буде анульована через невідповідність мети візиту категорії отриманої візи, але при цьому іноземцю надається право повторного звернення в посольство за отриманням візи за умови, що співробітник CBP не виніс рішення про вчинення ним суттєвого спотворення фактів або шахрайства.
- рішення про прискорене видворення іноземного громадянина з п'ятирічною забороною на в'їзд в США.
Також слід зазначити, що такого роду рішення не можуть бути оскарженими в суді, але в даному випадку існує можливість подачі скарги або запиту начальнику відповідного відділу CBP з метою анулювання існуючого рішення. Наприклад, якщо особа помилково вважала, що в статусі гостя (віза категорії В) може викликатися в якості волонтера для будь-якої організації і отримати за це незначну винагороду, в такому випадку співробітник CBP міг надати цій особі можливість відкликання свого прохання про допуск в США замість винесення рішення про заборону на в'їзд в країну.
Крім того, існує можливість подачі скарги на помилкове рішення про вчинення суттєвого спотворення фактів або шахрайства. Додатково існує можливість подачі клопотання до Департаменту внутрішньої безпеки (DHS) про відновлення свободи переїзду за програмою TRIP. Найголовніше в таких випадках - не втрачати часу і займатися цим питанням як можна швидше після отримання такого рішення.
Слід врахувати, що важливу роль в даному питанні становить доказова база, якою повинні бути підкріплені звернення Заявника у відповідні інстанції.
ВАЖЛИВО! Якщо рішення про прискорене видворення було винесено через невідповідність мети візиту категорії отриманої візи, слід подати клопотання про дозвіл на в'їзд в США до закінчення п'ятирічного терміну заборони на в'їзд (I-212). Якщо ж рішення було винесено на підставі істотного спотворення фактів або шахрайства, то таке клопотання слід подавати разом з проханням про видачу виняткового дозволу на в'їзд Waiver.
- Nonimmigrant waiver. Повний юридичний супровід, розробка стратегії для оскарження рішення про заборону на в'їзд до США, якщо існує така можливість, а також представлення інтересів Клієнта у підготовці клопотання для зняття заборони на в'їзд у Сполучені Штати в неімміграційних цілях.
- Immigrant waiver. Повний юридичний супровід, розробка стратегії, прояснення і реконструювання подій, а також представлення інтересів Клієнта у дипломатичних представництвах і Департаменті імміграції та громадянства США з питань зняття заборони на в'їзд у Сполучені Штати в імміграційних цілях.
Якщо рішення по Вашій заяві прийнято з вищевказаних причин і Ви вважаєте, що у Вашому випадку рішення прийнято неправомірно або якщо Ви маєте намір оскаржити дії співробітника СВР, витребувати копію матеріалів справи або Вам потрібна допомога для повторного звернення в посольство з метою отримання нової візи після винесення рішення про прискорене видворення, будь ласка, звертайтеся до нас для обговорення Вашої ситуації.