Анулювання інформації в системі SIS Польщі та Німеччини
В червні 2006 р. А.П. був затриманий на кордоні Німеччини, при спробі нелегального переходу з території Республіки Польща. В рамках порушеної німецькими органами процедури депортації здійснилася передача затриманого А.П. прикордонною службою Німеччини - прикордонній службі Республіки Польща.
До лютого місяця 2009 р. А.П. не вживав ніяких дій, щодо анулювання цього запису, сподіваючись, що запис буде анульовано після того, як мине деякий час.
У січні 2009 року, при спробі отримання італійської візи по робочому контракту, Посольство Італії в Україні відмовило А.П. у видачі візи, мотивуючи відмову наявністю запису в системі SIS.
11 лютого 2009 А.П. звернувся до нашої компанії з метою анулювання запису з системи SIS Республіки Польща.
За матеріалами витребуваних нами справ з обох країн з'ясувалося:
- А.П. мав на момент перетину кордону Німеччини тривалу діючу національну візу Республіки Польща і здійснив спробу незаконного в'їзду на територію Німеччини, з метою подальшого переїзду до Республіки Італія для подальшої роботи.
- За фактом незаконного перетину кордону (в'їзд до Німеччини без візи) компетентними органами Німеччини було здійснено затримання А.П. та постановлено рішення про стягнення адміністративного штрафу, з подальшою БЕЗСТРОКОВОЮ депортацією з країни із занесенням інформації про нього в систему SIS Німеччини та передачею А.П. прикордонним органам Республіки Польща.
- За фактом незаконного перетину кордону (незаконний виїзд з Польщі на територію Німеччини) компетентними органами Республіки Польща було винесено рішення і накладено стягнення у вигляді адміністративного штрафу, адміністративного арешту терміном на 14 діб, з подальшою БЕЗСТРОКОВОЮ депортацією з країни із занесенням інформації про нього в систему SIS Республіки Польща.
Таким чином, в процесі підготовки справи до розгляду, ми з'ясували, що А.П. був депортований з ДВОХ країн (Німеччина, Польща) і ОБИДВІ країни внесли його в національні системи SIS, що було негайно відображено в системі SIS країн Шенгенської угоди та Європейського Союзу. В зв'язку з цим відмова Посольства Італії в наданні робочої візи А.П. була абсолютно правомірною.
Після аналізу всієї цієї ситуації та підготовки відповідних документів, в кінці березня 2009 року нами було прийнято рішення і ініційована процедура оскарження прийнятих рішень компетентними органами цих країн.
В результаті вжитих нами заходів, зібраної доказової бази та численних запитів:
- 15 квітня 2009 року ми отримали з компетентних органів Німеччини рішення про зняття депортації (заборони на в'їзд) з анулюванням запису в національній системі SIS Німеччини.
- 19 серпня 2009 року ми отримали з компетентних органів Республіки Польща рішення про зняття депортації (заборони на в'їзд) з анулюванням запису в національній системі SIS Республіки Польща.
В процесі провадження у даній справі, компетентними органами Республіки Польща та Німеччини були визначені додаткові фінансові штрафні санкції, щодо компенсації А.П. фінансових витрат цих країн, які були ними витрачені в процесі затримання, арешту, утримання та процедури депортації А.П. з цих країн.
Таким чином, не дивлячись на фінансові витрати, справу було завершено з позитивним результатом.