Top of Page

Ш.В. - Відмова в візі на підставі п.5 «Ваші дані занесені до Шенгенської інформаційної системи (SIS)», п.6 «Одна або кілька країн-учасниць Шенгенської угоди вважають, що Ви становите загрозу для громадського порядку...»

В квітні 2009 року Ш.В., не маючи можливості самостійно знайти роботодавця в Польщі, звернувся за допомогою в українську фірму, яка позиціонувала і рекламувала себе як посередник у працевлаштуванні за кордоном. Ш.В. підписав з фірмою-посередником договір і сплатив послуги фірми.

У червні 2009 року Ш.В. отримав від фірми-посередника запрошення від польського роботодавця з супровідними документами і подав пакет документів до Посольства Польщі в Україні з метою отримання національної робочої візи, але замість візи отримав відмову. Після отримання відмови в візі, Ш.В. подав документи в посольство повторно і отримав відмову вдруге. Після отримання повторної відмови Ш.В. не захотів більше займатися цим питанням і залишив все як є.

Минуло кілька років і Ш.В. подав документи до Посольства Чехії з метою відкриття шенгенської туристичної візи і отримав відмову в візі на підставі:

  • 5 пункту «Ваші дані занесені до Шенгенської інформаційної системи (SIS) з метою відмови Вам у дозволі на в'їзд до Шенгенської зони ПОЛЬЩА (країна-учасниця Шенгенської угоди)» , а також
  • 6 пункту «Одна чи декілька країн-учасниць Шенгенської угоди вважають, що Ви становите загрозу для громадського порядку, внутрішньої безпеки, громадського здоров’я відповідно до Ст.2 абз. 19 Регламенту (ЄС) № 562/2006 (Шенгенський кодекс про кордони) або для міжнародних відносин однієї чи декількох країн-учасниць Шенгенської угоди».

У процесі аналізу ситуації, що склалася, нами було з'ясовано, що фірма-посередник надала Ш.В. фальшиві документи від польської фірми-роботодавця, яка насправді не надавала роботу в Польщі, а виконувала роль підставної польської фірми для відкриття віз «потенційним робітникам». Українська ж фірма-посередник за пристойну плату продавала «потенційним робітникам» ці фальшиві запрошення.

З огляду на те, що подаючи пакет документів в Посольство повну відповідальність за вміст і правдивість цього пакета документів несе виключно Заявник, то Консульський офіцер виявивши сфальсифіковані документи і неправдиві відомості щодо мети візиту Заявника, вніс інформацію про Ш.В.

  • в національну базу небажаних до в'їзду осіб на територію Польщі, і
  • в Шенгенську інформаційну систему (SIS)

як про особу, що становить загрозу для громадського порядку, внутрішньої безпеки, громадського здоров'я країни, а також як про особу, небажану до в'їзду на територію Польщі і країн Шенгенської угоди.

В зв'язку з цим нами були подані відповідні запити і витребувані документи по даній справі з відомств, що мають відношення до цієї справи, а також було відкрито кримінальну справу відносно осіб, причетних до сфальшування документів. Додатково було подано позов у відповідний суд на території України, а також додаткові матеріали для польської сторони з метою зняття заборони на в'їзд Ш.В.

В результаті вжитих нами заходів компетентні органи Польщі зняли заборону на в'їзд для Ш.В. в Польщу і країни Шенгенської угоди.

Статус справи: 
Справи в провадженні