Анулювання візи на кордоні
Висококваліфіковані юристи нашої компанії, маючи великий досвід ведення справ, які безпосередньо пов'язані з вирішенням питань щодо анулювання віз на кордоні, депортацією, видворенням, забороною на в'їзд осіб в країни Шенгенської угоди, країни Європейського союзу (в т.ч. Великобританію), США, Канаду та ін. країни, а також справ, пов'язаних з анулюванням інформації з національних реєстрів персон Non Grata (небажаних до в'їзду осіб) вищевказаних країн та Шенгенської інформаційної системи (SIS) - можуть надати Вам професійну юридичну допомогу у вищевказаних напрямках.
Анулювання візи на кордоні для багатьох шокуюча і незрозуміла процедура. Застосування даної санкції досить сильно поширене, і часто застосовується в практиці прикордонних служб в пунктах перетину кордону. Ця процедура є одним з методів застосування санкції заборони на в'їзд.
Підстави анулювання шенгенської візи можуть бути самими різними: від невідповідності мети візиту категорії отриманої візи до порушення паспортно-візового режиму. Наприклад, якщо співробітник прикордонної служби в пункті перетину кордону виявив у іноземного громадянина наявність шенгенської візи, виданої, наприклад Республікою Польща, а іноземець при першому в'їзді намагається в'їхати в іншу країну Шенгенської угоди - віза може бути анульована, а іноземець видворений з країни з подальшим занесенням даних про іноземця до національного реєстру персон Non Grata (небажаних до в'їзду осіб), а також до Шенгенської інформаційної системи SIS.
Частою причиною анулювання національної візи країн Шенгенської угоди є порушення паспортно-візового режиму, наприклад, якщо іноземець при наявності національної візи перебуває (або має намір в'їзду) на територію сусідньої країни Європейського союзу.
Що стосується таких країн як Великобританія, Канада і США, то рішення про дозвіл на в'їзд іноземного громадянина в ці країни, не дивлячись на наявність візи, приймається співробітниками імміграційної або митно-прикордонної служби в пункті перетину кордону, а саме в аеропорту. У разі якщо імміграційний офіцер виявить невідповідність мети візиту категорії отриманої візи (або з будь-яких інших причин), іноземець буде затриманий і в разі якщо будуть знайдені прямі докази підозри імміграційного офіцера, іноземцю буде анульована віза з подальшим видворенням (або депортацією) з країни і забороною на в'їзд в цю країну (наприклад, анулювання візи США імміграційним офіцером при перетині кордону ст. 22 cfr 41.122 (e)(3).
В залежності від тяжкості вчиненого проступку, щодо порушника можуть бути застосовані додаткові санкції адміністранівного порядку, а саме:
- внесення інформації про порушника у Шенгенську інформаційну систему SIS (стосується країн Шенгенської угоди);
- адміністративний арешт із застосуванням штрафних (фінансових) санкцій;
- пожиттєва заборона на в'їзд в країну (країни);
- видворення з країни або депортація на первний термін;
- внесення інформації про порушника у національний реєстр небажаних до в'їзду осіб (стосується країн Європейського союзу (в т.ч. Великобританії), США, Канади та ін.).
Такі ж санкції та порядок їх застосування використовуються практично всіма країнами, що не входять до складу країн Шенгенської угоди та Європейського союзу (США, Канада та ін.)