Top of Page

Експлуатація системи VIS

На сьогодні Візова інформаційна система VIS вже введена в експлуатацію. Як Шенгенський інструмент, Правила VIS застосовуються до країн ЄС за винятком Великобританії та Ірландії, які не будуть застосовувати правила. Правила також застосовуються в Данії, Ісландії, Норвегії та Швейцарії.

Відповідає за оперативне управління Центральної VIS і національними інтерфейсами відповідний Адміністративний орган. Крім того, для забезпечення інфраструктури зв'язку між країнами-учасницями Шенгенської угоди і постачальником послуг, Адміністративний орган відповідає за нагляд, безпеку та координацію відносин між ними. Адміністративний орган також гарантує, що система VIS працює відповідно до Регламенту VIS, і що тільки уповноважені співробітники мають доступ до даних, оброблюваних системою VIS.

Кожна країна-учасниця Шенгенської угоди та Європейське поліцейське управління, встановлюють і підтримують за свій рахунок технічну інфраструктуру, необхідну для здійснення цього рішення. Вони також несуть витрати на доступ до VIS.

Візова інформаційна система підключена до національної системи кожної країни-учасниці Шенгенської угоди за допомогою національного інтерфейсу країни. Країни-учасниці Шенгенської угоди призначають національний орган, який підключений до національних інтерфейсів, що забезпечує доступ до VIS з боку відповідних органів. Кожна країна несе відповідальність за:

  • розробку, організацію, управління, експлуатацію та технічне обслуговування своєї національної системи;
  • забезпечення безпеки даних до і під час передачі у свій національний інтерфейс і, з цією метою прийняття плану забезпечення безпеки;
  • управління та організація доступу уповноваженими співробітниками і компетентними національними органами до системи VIS відповідно до Правил VIS;
  • покриття витрат, понесених їх національною системою.

23 червня 2015 року в посольствах країн-учасниць Шенгенської угоди VIS було введено в експлуатацію. Візова інформаційна система допомагає забезпечити єдину політику Європейського союзу у видачі віз, безпеку Шенгенського простору і ефективний контроль зовнішніх кордонів. VIS також впроваджена у представництвах країн Шенгену в Африці, Середній Азії, Північній і Південній Америці, Австралії, Південно-Східної Азії, Західних Балканах і Туреччини.

Обмін інформацією бази даних VIS між країнами Шенгену полегшує та гармонізує процедури видачі віз та перетину зовнішніх кордонів. У базі даних накопичуються особисті відомості, фотографії та біометрична інформація відбитків пальців осіб, які звертаються за отриманням Шенгенської візи. При перетині зовнішніх кордонів Шенгенського простору зібрані дані використовуються для перевірки подорожуючої особи.

З більш детальною інформацією Ви можете ознайомитися на сайті Дипломатичного представництва відповідної країни-учасниці Шенгенської угоди, що Вас цікавить.