Top of Page

Система VIS в Україні

В рамках всесвітнього впровадження Візової інформаційної системи європейські країни-члени Шенгенської угоди запустили VIS в Україні. Громадяни України можуть оформити візу в дипломатичній установі країни, яка є членом Шенгенської угоди.

VIS є системою обміну даних про короткострокові візи між країнами-членами Шенгенської угоди. Головною метою VIS є прискорення процедури подання документів на отримання візи, контролю на зовнішньому кордоні, а також посилення безпеки.

Заявникові необхідно з'явитися особисто для надання біометричних даних (відбитки пальців та цифрова фотографія). Це стосується заявок на отримання короткострокової Шенгенської візи (із максимальним терміном перебування 90 днів протягом 180 днів).

Для подання наступної заяви для отримання візи протягом 5 років відбитки пальців зазвичай копіюються з файлу заяви, що зберігається у базі даних VIS.

Наступні категорії громадян звільняються від необхідності надавати відбитки пальців:

  • діти віком до 12 років;
  • особи, для яких надання відбитків пальців є фізично неможливим;
  • глави держав та члени національних урядів (а також члени їхніх офіційних делегацій та їхні чоловіки/дружини) за умови подорожування у службових цілях.

Метою впровадження всесвітньої системи VIS є посилення захисту заявників з метою запобігання крадіжці персональних даних, шахрайству з документами та торгівлі візами. Наприклад, взяття відбитків пальців широко використовується в межах Європейського союзу для посилення захисту різних документів (посвідчень особи, паспортів).

Використання біометричних даних для підтвердження особи власника візи призведе до більш точної, швидкої та безпечної перевірки прикордонниками у пунктах перетину кордону.