Top of Page

Неімміграційний дозвіл на в'їзд у США

Особливий випадок надання права в'їзду в США з неімміграційною метою - nonimmigrant waiver.

Наша компанія має в своєму розпорядженні значний досвід роботи з оформлення дозволу на в'їзд США. Ми та наші зарубіжні партнери можемо розробити стратегію для оскарження рішення про заборону на в'їзд до США, якщо існує така можливість, а також можемо представляти Ваші інтереси у підготовці клопотання на зняття заборони на в'їзд до Сполучених Штатів з неімміграційною метою.

Існує досить багато причин, які можуть сприяти видачі заборони на в'їзд в США. Найбільш поширені з них наступні:

  • надання свідомо неправдивої інформації та завідомо фальсифікованих документів в посольство США, з метою отримання візи;
  • порушення візового режиму в минулому, що спричинило незаконне перебування у США;
  • шахрайство при отриманні візи CША;
  • різні адміністративні порушення в період перебування у США, кримінальне минуле та ін.

Згідно статті 212(d)(3)(A) Закону США про імміграцію та громадянство, будь-яка особа, якій було відмовлено у в'їзді до США, може подати заяву про дозвіл на в'їзд у США з неімміграційною метою (Nonimmigrant Waiver), виняток становить заборона на в'їзд внаслідок загрози безпеці Сполучених Штатів.

Кожен випадок унікальний, і часто потрібен його детальний аналіз для того, щоб визначити справжні причини накладення заборони, відповідність рішення консульського офіцера положенням, що регулюють процедуру видачі відмови на в'їзд. Аналіз конкретної ситуації покаже реальні можливості скасування заборони і шанси на успіх при клопотанні на отримання дозволу на в'їзд до Сполучених Штатів.

Клопотання про дозвіл на в'їзд до Сполучених Штатів може подати будь-який Заявник, визнаний не маючим права на в'їзд до цієї країни, який подає клопотання на отримання візи неімміграційної категорії (B-2, F-1, H-1B, J-1 или L-1).

Для більш швидкого вирішення питання про видачу візи, після отримання відмови або повідомлення про заборону на в'їзд, клопотання про зняття заборони на в'їзд з неімміграційною метою можна подати безпосередньо до Консульського відділу посольства США разом із заявою про видачу неімміграційної візи, за умови наявності належних документів і додаткової інформації, яка підтверджує Ваші неімміграційні наміри.

У разі якщо надані Вами документи та інформація, задовольнять вимоги консульського офіцера до даної категорії візи, консульський відділ Посольства США може переглянути своє попереднє рішення і направити свої рекомендації до Департаменту внутрішньої безпеки США, який виносить остаточне рішення щодо Вашого клопотання і повторної заяви.

У разі відмови консульського відділу Посольства США в задоволенні клопотання про перегляд рішення про видачу візи, Заявник може звернутися до Державного департаменту США - вищої інстанції, з метою перегляду цією інстанцією рішення Консульського відділу.

Якщо Державний департамент США відмовляє в задоволенні Вашого клопотання - справа закривається без можливості подальшого оскарження. Рішення Державного департаменту США є остаточним і оскарженню не підлягає. Винятком є ​​винесене рішення, яке суперечить Міжнародній Конвенції про захист прав людини.

У разі прийняття рішення про схвалення Вашого клопотання Державним департаментом США, дане рішення буде направлено до Департаменту внутрішньої безпеки США для процедури перегляду винесеного раніше рішення та постанови нового.

У даному випадку рішення переглядається по суті. У процесі повторного перегляду даного рішення першою інстанцією, нове рішення може бути винесено як в позитивний, так і в негативну сторону для Заявника, у разі виявлення нових несприятливих/сприятливих обставин у справі.

У будь-якому випадку оскарження рішення першої інстанції до вищої інстанції можливо завжди! Але, при оскарженні необхідно брати до уваги мету, засоби, необхідність і наслідки оскарження.

Підстави зняття заборони для отримання візи неімміграційної категорії відносно ліберальні. В основному, консульський відділ Посольства США та Департамент внутрішньої безпеки США звертають увагу на наступне:

  • ризик нанесення громадської шкоди в'їжджаючою особою;
  • причини прохання про в'їзд;
  • серйозність порушення;
  • давність терміну порушення;
  • достовірні і переконливі факти неімміграційних намірів (за винятком віз імміграційних категорій).

Перед подачею клопотання про зняття заборони на в'їзд, необхідно проаналізувати причину і обгрунтованість винесеного рішення. У випадку якщо рішення прийняте помилково, або з порушенням норм, які визначають підстави для видачі таких рішень, таке рішення підлягає негайному оскарженню у вищій інстанції.

У разі, якщо рішення обгрунтоване і винесено згідно вимог імміграційного законодавства США, залишається можливість подати нову заяву з клопотанням про скасування заборони на в'їзд (див. вище).

Намагатися подавати клопотання на перегляд рішення, мотивуючи наявністю у Вас "нових" доказів - немає ніякого сенсу, тому що рішення прийняте по суті, не може бути змінено на підставі "нововиявлених фактів та обставин".

У силу складності подібних справ з отримання виняткового дозволу на в'їзд ми Вам рекомендуємо звернутися за допомогою до кваліфікованих спеціалістів, а також хочемо звернути Вашу увагу на те, що при своєчасному зверненні до юриста, Ви зможете не тільки вирішити свої питання, заощадити час і гроші, захистити свої інтереси, але й надалі уникнути для себе збитків та негативних наслідків.