Top of Page

Депортація з Німеччини, заборона на в'їзд та внесення інформації в SIS

Ми надаємо правничу допомогу особам у разі їх депортації, видворення, анулювання візи, отримання відмови у видачі візи або заборони на в'їзд в Німеччину, країни Шенгенської угоди та Європейського союзу, а також забезпечуємо повний юридичний супровід у справах анулювання інформації в національному реєстрі осіб Non Grata Німеччини (Auslanderzentralregister) та Шенгенській інформаційній системі (SIS).

Щодо заборони на в'їзд необхідно відразу зазначити, що дане рішення компетентних органів Німеччини, як одне з видів покарання, застосовується щодо громадян України досить часто і, на відміну від інших країн Шенгенської угоди, заборона на в'їзд в Німеччину застосовується на необмежений термін.​​ Слід зазначити, що даний перелік не є вичерпним:

  • нелегальний перетин або спроба незаконного перетину кордону, а також порушення порядку в'їзду і перебування іноземців в Німеччині та інших країнах Шенгенської угоди, або митних правил;
  • умисне надання іноземним громадянином завідомо неправдивої інформації або використання підроблених документів;
  • дані іноземного громадянина внесені до національного реєстру небажаних до в'їзду осіб (AZR) Німеччини або до Шенгенської інформаційної системи з метою відмови у в'їзді;
  • іноземний громадянин був засуджений в Німеччині або в одній з країн Європейського союзу за кримінальний злочин, який карається позбавленням волі на строк не менше одного року;
  • перебування іноземного громадянина на території Німеччини становить загрозу і небезпеку для громадського порядку, внутрішньої безпеки, громадського здоров'я або міжнародних відносин однієї або декількох країн-членів Європейського союзу;
  • якщо існують підстави вважати, що іноземний громадянин сприяв незаконній імміграції в Німеччину або допомагав іншому іноземцю представити в компетентні органи Німеччини фальсифіковані документи, з метою незаконного отримання візи/дозволу на перебування і т.д .;​
  • щодо іноземного громадянина було винесено відповідними компетентними органами Німеччини рішення про його адміністранивне видворення або депортацію з Німеччини або з інших країн Європейського союзу;
  • іноземець був депортований з Німеччини в примусовому порядку і не компенсував державі витрати на його затримання, арешт і депортацію, які були виділені з державного бюджету Німеччини;
  • невиконання іноземним громадянином зобов'язань покинути Німеччину в добровільному порядку, зазначених у рішенні про видворення впродовж встановленого терміну.

Якщо Вам була пред'явлена вимога щодо зобов'язання покинути Німеччину в добровільному порядку, і для виконання даного зобов'язання був встановлений відповідний термін для виїзду з країни, в такому випадку Ви зобов'язані покинути країну в зазначений термін, а також надати до компетентних органів Німеччини доказ Вашого своєчасного від'їзду з країни, а саме довідку про перетин кордону (Grenzübertrittsbescheinigung).

Після того як Ви виконаєте вищевказане зобов'язання, Вам необхідно надати дану довідку в компетентний орган у відповідний спосіб, а саме:

  • якщо Ви залишаєте Німеччину виїжджаючи в третю країну, тобто без транзиту або зупинки в будь-якій країні Шенгенської угоди, Вам необхідно здати цю довідку прикордонникам при виїзді на контролно-пропускному пункті.
  • якщо Ви залишаєте Німеччину виїжджаючи через іншу країну Шенгенської угоди, Вам необхідно особисто подати цю довідку в німецьке дипломатичне представництво (посольство або консульство) за межами країн Шенгенської угоди.

Доставка поштою або кур'єром не приймається. Процедура особистої подачі даного документа обумовлена ​​виконанням зобов'язання покинути Німеччину в добровільному порядку і може бути підтверджена тільки особистою подачею даного документа після виїзду з території країн Шенгенської угоди. Слід зазначити, що надання такої довідки в прикордонні органи інших країн Шенгенської угоди не є доказом факту виїзду з Німеччини. Необхідно врахувати, що дана ситуація може бути застосована також в разі якщо Ви летите з Німеччини не прямим рейсом, а з пересадками в аеропортах інших країн Шенгенської угоди.

  • якщо у Вас є дозвіл на перебування в іншій країні Шенгенської угоди, Вам необхідно подати цю довідку особисто в місцеве представництво Німеччини в країні Вашого проживання (посольство або консульство).

Доставка поштою або кур'єром не приймається. Процедура особистої подачі даного документа необхідна, оскільки Ви не підлягаєте перевірці при виїзді з Німеччини через внутрішні кордони.

Якщо Ви вчасно не залишете Німеччину або не надасте довідку про перетин кордону відповідно до вищезазначених вимог, Вам буде встановлена заборона на в'їзд до Німеччини і країн Шенгенської угоди. В такому випадку Ваші дані будуть внесені до національного реєстру небажаних до в'їзду осіб (AZR), а також до Шенгенської інформаційної системи з метою відмови у в'їзді та арешту.

Зверніть увагу, що якщо Ви перетинаєте територію іншої країни Шенгенської угоди - Ви несете відповідальність за виконання вимог в'їзду на територію цієї країни. Ні зобов'язання покинути Німеччину, ані довідка про перетин кордону не дають Вам права на транзит через територію інших країн Шенгенської угоди.

НАЙБІЛЬШ ЧАСТІ ПРИЧИНИ ЗАБОРОНИ НА В'ЇЗД В НІМЕЧЧИНУ

Винесення рішення про заборону в'їзду супроводжується занесенням інформації про особу в німецький Центральний реєстр AZR, а також, як правило, в Шенгенську інформаційну систему SIS.

Якщо щодо Вас з боку компетентних органів Німеччини була встановлена ​​заборона на в'їзд, анульована віза, вжите повернення в пункті перетину кордону (чи в аеропорту), або Ви були депортовані чи видворені з Німеччини, висококваліфіковані юристи нашої компанії, маючи великий досвід ведення такого роду справ, нададуть Вам професійну юридичну допомогу.

Будь ласка, зверніть увагу, що юридична консультація надається за попереднім записом на конкретні дату і час. Звертайтеся до нас для визначення і узгодження подальших дій.