Top of Page

Загальна інформація про SIS

Шенгенський договір був підписаний у 1985 році між Бельгією, Нідерландами, Люксембургом, Францією і Німеччиною. 13 червня 1990 р. була підписана Конвенція, що регулює відносини Сторін Шенгенського договору урядів країн Економічного Союзу Бенілюксу, Німеччини і Франції про поступову відміну контролю на спільних кордонах (Шенгенська угода).

Одним з найважливіших інструментів забезпечення національної безпеки країн Шенгенської угоди, є Шенгенська інформаційна система (Schengen Information System - SIS), створення якої передбачено для зниження негативного впливу на громадську безпеку, який виникає при скасуванні внутрішнього прикордонного контролю між країнами Шенгенської угоди. Загальний опис системи SIS є у статті 92 Шенгенської конвенції.

Шенгенська інформаційна система SIS була задіяна з 26 березня 1995 р. з моменту набуття чинності Шенгенської угоди. Розташування системи SIS знаходиться в м. Страсбург, Франція в той час як резервне копіювання проводиться в м. Зальцбург, Австрія.

На сьогоднішній день системою SIS користуються такі країни: Австрія, Бельгія, Великобританія, Греція, Данія, Естонія, Ірландія, Ісландія, Іспанія, Італія, Латвія, Литва, Люксембург, Мальта, Нідерланди, Німеччина, Норвегія, Польща, Португалія, Словаччина, Словенія, Угорщина, Фінляндія, Франція, Чехія, Швейцарія та Швеція. Слід зауважити, що серед цих країн Ісландія, Норвегія та Швейцарія не є членами Європейського Союзу.

Ірландія і Великобританія не підписали Шенгенську угоду і приймають участь тільки у співпраці в рамках Шенгенської угоди на підставі Амстердамського договору. Ці країни використовують систему SIS для забезпечення національної безпеки та систематизації інформації, щодо в'їзду-виїзду та перебування на території цих країн іноземних громадян та осіб без громадянства ("закон про іноземців").

Шенгенська інформаційна система (SIS) є високоефективною широкомасштабною інформаційною системою, яка підтримує зовнішній прикордонний контроль і співпрацю правоохоронних органів в країнах-членах Шенгенської угоди.

Schengen Information System SIS - це досить об'ємна і розвинена інформаційна система, яка містить відомості про осіб, що перебувають у розшуку, оголошених "персонами нон грата", зниклих без вісти, або осіб, за якими ведеться приховане спостереження, а також про вкрадені або будь-яким іншим чином незаконно привласнені автомобілі та інші предмети і об'єкти. На сьогодні це найбільша інформаційна система в світі. Вона забезпечує інформаційний зв'язок між країнами Європейського союзу, а також доступ до інформації SIS органам поліції, митним органам, консульським представництвам та іншим службам забезпечення законодавчого порядку в галузі візового контролю, органам реєстрації автомобільного транспорту. SIS надає всім зазначеним органам однакову інформацію.

Метою системи SIS є охорона громадського порядку і сприяння виконанню умов про вільне переміщення людей.

Наша компанія надає послуги запиту в Шенгенську інформаційну систему SIS, а саме: витребування інформації з SIS; анулювання інформації в SIS; видалення незаконно внесеної інформації з SIS.

Наші юристи допоможуть вам розібратися в ситуації, що склалася, з'ясують підстави внесення інформації про вас в Шенгенську інформаційну систему SIS, встановлять можливість оскарження або скасування даного рішення, а також забезпечать повну юридичну підтримку на всіх етапах цього процесу.

Звертайтеся до нас за правничою допомогою.